Český rozhlas upozornil na tzv. šmejdy na trhu s půdou.

Český rozhlas: "Obchodníci s praktikami tzv. šmejdů zasáhli i trh se zemědělskou půdou. Opět se zaměřují na seniory. Nejprve rozesílají dopisy s poptávkou a čekají koho nabídka okamžitých peněz zaujme. Obvykle to jsou lidé ve složitých životních situacích, nebo ti, kteří nemají představu o tom, kolik by za svou půdu mohli získat peněz ...."

Takto začíná pořad Českého rozhlasu Zaostřeno ze dne 18.4.2016. Český rozhlas v pořadu upozorňuje na velké množství podvodných nabídek na odkup zemědělské půdy zasílaných v poslední době vlastníkům půdy. Společnost FARMY.CZ vítá publikování všech informací vedoucích ke zvýšení informovanosti vlastníků půdy a k minimalizaci případů prodeje půdy za nevýhodných podmínek. Nelze však souhlasit s celkovým vyzněním uvedeného pořadu ČR, po jehož poslechu si mohl posluchač učinit mylný závěr, že nejlepším řešením při prodeji půdy je oslovit Agrární komoru ČR. Ani tento v reportáži doporučený postup není zárukou úspěchu.

Společnost FARMY.CZ dlouhodobě upozorňuje vlastníky zemědělské půdy na aktivity velkého množství osob, které se snaží získat majetkový prospěch na úkor méně informovaných vlastníků půdy. Jedná se o osoby v zemědělství nepodnikající, ale i o samotné zemědělce (občas skryté za zprostředkovatele).

Je nutné zdůraznit, že k prodeji zemědělské půdy za skutečnou tržní cenu nestačí jednat pouze s nájemci nebo sousedními zemědělci. Poptávka po zemědělské půdě v současné době vrcholí a jedinou možností jak realizovat prodej za skutečnou tržní cenu je prezentace nabídky půdy širokému okruhu možných zájemců na celém trhu (nejenom lokálně). Takový postup může zajistit zkušená realitní kancelář. I v případě oslovení realitní kanceláře je však nutná obezřetnost. Mnoho kanceláří nedokáže nabídku tak specifických nemovitostí jako je půda dostatečně kvalitně nabídnout a nezná její skutečnou cenu.

Zdroj: Český rozhlas - 18.4.2016, FARMY.CZ 3.5.2016

Celý pořad Zaostřeno si můžete poslechnout zde:Vlastníci puda, nenechte se ošidit. Puda má cenu
Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist