Tato nabídka již není aktuální.

Jihočeský statek s 15 ha pozemků

Zobrazit na mapě
Číslo:7585
Obec:Zálší
Okres:Tábor
Výměra:156 068 m²

POPIS NEMOVITOSTI

FARMY.CZ exkluzivně nabízí malebnou venkovskou usedlost s rozsáhlými pozemky v obci Zálší, která se nachází v atraktivní turistické oblasti Soběslavských blat v okrese Tábor.

Statek byl postaven v 60. letech 19. století ve stylu tzv. selského baroka a díky citlivé údržbě si dodnes zachoval nezaměnitelný historický půvab. Budovy jsou uspořádané do tvaru uzavřeného dvora. Přízemní obytná část o zastavěné ploše 189 m² nabízí celkem 5 místností a koupelnu s vanou a záchodem. Na dům navazují bývalé stáje (225 m²), kde je mj. umístěn moderní kotel na uhlí se zásobníkem, vytápějící celý objekt. Na protilehlé straně dvora stojí historický třípodlažní špejchar (70 m²), na který navazuje druhá budova stájí (158 m²) a celý trakt je zakončen prostornou kolnou (130 m²). Na západní straně uzavírá dvůr kamenná zeď s udírnou, za níž se nachází torzo stodoly. Uprostřed dvora je malý rybníček s rybami. Do objektu jsou zavedeny elektřina (220 + 380 V, 32 A) a obecní vodovod, kromě toho je ve dvoře také kopaná studna (6m) s vydatným zdrojem vody. Všechny budovy jsou kryty sedlovou střechou se zánovní střešní krytinou. K zastavěné ploše a nádvoří (2043 m²) přiléhá z jižní strany zahrada (1370 m²) se skleníkem a vzrostlými stromy. Ze západu pak na zastavěný dvůr bezprostředně navazuje více než půlhektarová louka.

Součástí prodeje jsou dále rozsáhlé zemědělské pozemky o celkové výměře 15 ha (resp. spoluvlastnický podíl 1/2 až 6/10 na celkové výměře cca 27ha) situované v několika celcích v okolí obce Zálší. Dalších cca 11 ha je možné si v případě zájmu pronajmout. V k. ú. Zálší již probíhá komplexní pozemková úprava, takže je reálný výhled na další scelení a zpřístupnění všech zemědělských pozemků.

Usedlost je vhodná k rekreaci, trvalému bydlení nebo k vybudovaní ekofarmy s pensionem v malebném regionu proslulém přírodními krásami a unikátní lidovou architekturou.

Katastrální území: Zálší
Celková výměra pozemků (m²): 156.068 m²
Svažitost pozemů: rovinaté
Přístup z cesty: statek přístupný přímo z návsi, zemědělské pozemky přístupny z části
Pozemkové úpravy: probíhají
Nájemní smlouva: ANO, roční výpovědní lhůta
Nájemné: 1500 Kč/ha
Možnosti využití: rekreace, trvalé bydlení, ekofarma, pension
Jiné: Turisticky atraktivní region Soběslavská blata známý lidovou architekturou ve stylu "selského baroka"
Vzdálenosti: Soběslav 12 km, Tábor 38 km, Praha 125 km
Veřejná doprava: autobus
Nadmořská výška: 420 m.n.m.

Klasifikační třída ukazatele energetické náročnosti G.

KONTAKT NA KANCELÁŘ

FARMY.CZ
Podbabská 20, 160 00 Praha 6
tel./fax: 220922711
e-mail: info@farmy.cz
www.farmy.cz

VYŘIZUJE

Mgr. Josef Boček
tel: 721 228 237
e-mail: bocek@farmy.cz

Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist