Tato nabídka již není aktuální.

Kozí farma Dřevec, okr. Plzeň-sever

Zobrazit na mapě
Číslo:8817
Obec:Kožlany - k.ú. Dřevec, k.ú. Hodyně u Dřevce
Okres:Plzeň-sever
Výměra:39 315 m²

POPIS NEMOVITOSTI

Společnost Farmy.cz exkluzivně nabízí k prodeji kozí farmu v obci Dřevec. Jedná se o funkční provoz kozí farmy s produkcí mléka a mléčných výrobků. Farma se skládá ze dvou areálů, hlavní areál s výrobnou se nachází v obci Dřevec, menší areál pak v nedaleké obci Hodyně.

Areál v obci Dřevec sestává z hlavní budovy jejíž jedna část je obytná, v druhé části je provoz sýrárny. V obytné části, situované směrem k návsi je v přízemí ložnice a velká multifunkční místnost obývák+kuchyně+jídelna a dále pak sociální zařízení, v podkroví je pak jedna obytná místnost a příprava na další jednu až dvě místnosti (připraveny odpady, topení).

Ve druhé části domu (provozní části) situované směrem do dvora je pak plně funkční sýrárna se schváleným provozem. Odpady svedeny do zkolaudované ČOV s lapolem, voda z vlastní kopané studny(6m), vrtu (40m). Topení ústřední s kotlem na dřevoplyn. V areálu jsou dále budovy na ustájení koz a zázemí farmy, dojírna na 10 koz včetně mléčnice s chlazením. Plocha pozemku se stavbami a přilehlou zahradou činí 3.416m², ze stodoly se vstupuje na navazující pozemek vedený v KN jako zahrada o výměře 2.733m², dále navazuje pozemek o výměře 2.386m², na kterém je plánován chov slepic na produkci vajec. Přes silnici je pak další pozemek o výměře 25.544m².

Areál v obci Hodyně tvoří starší budova ve funkčním stavu, sloužící k ustájení mladých koz. Budova stojí na pozemku o výměře 5.236m².

Součástí prodeje za uvedenou cenu je i veškeré strojní a technologické zařízení potřebné pro výrobu sýrů a ostatních mléčných výrobků, pomoc a součinnost při převedení výroby na nového majitele u příslušných orgánů státní správy, předání kontaktů na odběratele výrobků a kontaktů na dodavatele krmiva a služeb potřebných pro chov a výrobu, zaučení obsluhy v chovu zvířat a chodu farmy a předání zkušeností při výrobě mléčných výrobků. V ceně jsou 3 automobily a přívěsný vozík sloužící pro rozvoz výrobků.

Součástí prodeje za uvedenou cenu je i chovné stádo koz (plemeno Česká bílá krátkosrstá): Počet aktuálně dojených koz - 60ks (reálně dojené, v kondici a vhodné k připuštění na další sezonu). Plemenní kozli - 3ks (+2ks mladí plemeníci před ohodnocením). Kozy, které budou připuštěny v srpnu a začnou se dojit v únoru - březnu 2022 (doplnění stáda dojnic) - 23ks. Letošní kozičky - připravené na selekci a doplnění stáda dojnic v dalším roce – 43ks (v roce 2020 vyhodnoceno jako nejlepší v užitkovosti v rámci ČR). Počty zvířat jsou orientační, uveden je stav v době zveřejnění inzerce, počty se mohou se v čase měnit.
Třída energetické náročnosti G.

Farma prodává "ze dvora", na farmářských trzích zejména v Plzni a své výrobky pravidelně dodává i do vybrané sítě obchodů.

UPOZORNĚNÍ: Majitelé si nepřejí být napřímo kontaktováni zájemci a nebudou umožňovat prohlídky bez přítomnosti makléře!

* 12.900.000 platí v případě rychlého jednání, jinak platí původní cena 14.900.000.

KONTAKT NA KANCELÁŘ

FARMY.CZ
Puškinovo nám. 681/3, 160 00 Praha 6
tel./fax: 220922711 (9-16h)
e-mail: info@farmy.cz
www.farmy.cz

VYŘIZUJE

Ing. Vladimír Nedvěd
tel: 606 958 098
e-mail: nedved@farmy.cz

Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist