Inzerát č. 28587

Okres:Ústí nad Orlicí
K.ú.:Vraclav
Výměra:21 160 m²
Cena:6 000 000 Kč

POPIS

Dům pochází z 18. století a je zde k vidění mnoho původních prvků. Rekonstruovali jsme ho kvalitně, ale snažili jsme se také citlivě k minulosti. I když se na první pohled zdá část domu roubená, jde pouze o obložení dřevem. Uvnitř je funkční chlebová pec, stropy z kulatin a krásné místy odhalené opukové zdivo. Dispozice domu je 3+1: ze zatím nedokončeného zádveří se vstupuje do chodby, kde se vlevo nachází pec a za ní dále obývací pokoj s úložným prostorm (palandou) nad polovinou pokoje a otevřeným ležením na peci. V obývacím pokoji jsou také kamna s plotnou Nordica, zaústěná do komínu pece. Dále je z chodby přístup do spodní (opukové) koupelny, na spodní WC kombinované s bidetem a malým umyvadýlkem, do kotelny (dům je vytápěn kotlem na dřevo Atmos DC 18, celý spodek má bezprahovou dlážděnou podlahu a pod ní podlahové vytápění, v kotelně je rovněž elektrický boiler - rozvody vody jsou nové v plastu), z chodby se jde dále do větší kuchyně s jídelnou, která byla původně chlévem - zde je pod novým oknem ponechané původní kamenné koryto, které používáme jeko spižírnu. V kuchyni je dřevěný strop z kulatin, pěkné velké eurookno do oblouku a na druhé straně francouzské dvěře do dvora. Nová okna jsou izolována trojsklem. V chodbě se také nachází zabudovaný trezor a schody do podkroví, kde je opět chodba, dva pokoje, kumbál a koupelna s WC. V celém domě je elektřina v mědi 220 i 380 V, je tu příprava pro centrální vysavač. Dům má zavedený tak zvaný noční proud, zálohy činí 1800 Kč měsíčně (a vždy bývá přeplatek).
Další stavby tvořící celek dvora jsou zrekonstruovaná stodola se zátěžovou betonovou podlahou (předchozí majitel tu opravoval auta) a novým komínem. Dále bývalá sýpka, kde jsou dvě zrekonstruované místnosti a sklep (půda je volná). Studna, která ovšem pravděpodobně obsahuje hnojiva z okolních polí, tudíž ji nepoužíváme a napojili jsme se na obecní vodu z Vysokého Mýta (cca 1400 Kč ročně).
K domu není přívod plynu. Je tu internet s kabelovým připojením od O2 a satelitní parabola se zásuvkou uvnitř domu od předchozího majitele (nevíme zda funkční, neb televizi nepoužíváme). Odpad je řešený septikem s přepadem do obecní kanalizace, v domě je proti zápachu jako opatření instalována dvojitá zpětná klapka odpadního potrubí, septik tedy není cítit ani v zimě. Příjezd je řešený zděnou bránou s dřevěnými vraty.

Foto zašleme.

KONTAKT

Kontakt na inzerenta Vám zašleme obratem na zadanou emailovou adresu.
Zadejte e-mail   a opište kód  2835    
* UPOZORNĚNÍ: odesláním kontaktu vyjadřujete souhlas se zasíláním informací o nabídkách z těchto stránek v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. Zadaná adresa nebude využita k žádným jiným účelům a zasílání můžete kdykoliv zrušit.  
DOTAZ K NABÍDCE
UPOZORNIT ZNÁMÉHO NA TUTO NABÍDKU
Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist